Data publikacji: 2018-07-16

The best of, czyli najpopularniejsze produkty marine

Bezpieczny i bezproblemowy sezon na wodzie to nie tylko szczelny kadłub i niezawodny silnik. Do prawidłowego funkcjonowania łodzi niezbędnych jest także kilka innych elementów i wszystkie z nich znajdziecie w ofercie marine w Inter Cars. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze produkty, które pomogą wszystkim w przemierzaniu wód.

manetka.jpeg
  • Układ paliwowy

    Paliwo napędza każdy silnik, dlatego jest tak ważnym układem. Wiele części w naszej ofercie dotyczy właśnie tego układu. Oferujemy m.in. 12 litrowy dedykowany do silnika zaburtowego zbiornik, który sprawi, że wygodnie dostarczysz paliwo na swoją łódź. Sprawdź w eKatalogu (kliknij) 


    Na pokładzie swojej jednostki warto mieć również pomocniczą gruszkę paliwa. Bardzo dobrym wyborem może być tutaj pompa ręczna marki Sierra o 8 milimetrowej średnicy króćca. Sprawdź w eKatalogu (kliknij

    Oczywiście nie powinniśmy także zapominać o sprawnym funkcjonowaniu całego układu paliwowego. Pomoże nam w tym złączka paliwowa dla przewodów 3/8” (10mm) do jednostek Mariner/Mercury wyprodukowanych po roku 1998. Sprawdź w eKatalogu (kliknij) 

  • Instalacja elektryczna


Jest równie ważnym elementem naszej łodzi i ona również powinna działać jak najsprawniej. Taki efekt osiągniemy m.in. dzięki dziesięcio-pinowej listwie masowejSprawdź w eKatalogu (kliknij) 

W ofercie IC Marine znajduje się także listwa bezpiecznikowa na 6 odbiorników, która pozwoli nam zachować kontrolę nad układem elektrycznym naszej łodzi. Sprawdź w eKatalogu (kliknij) 

Myśląc o instalacji elektrycznej nie można także zapominać o pompie zęzowej. Dobrym wyborem będzie urządzenie o wydajności 2280 l/h. Sprawdź w eKatalogu (kliknij) 

Oczywiście ważnym elementem układu elektrycznego jest także wyłącznik prądu, tzw. hebel, który w razie nieprzewidzianych awarii pozwoli nam zachować bezpieczeństwo, dzięki czemu bez zbędnych zmartwień będziemy mogli szukać przyczyn ewentualnej usterki. Sprawdź w eKatalogu (kliknij) 

  • Układ kierowniczy


Pływając trzeba też obrać odpowiedni kurs i móc się go trzymać, więc w ofercie znajdziecie też przekładnię kierowniczą typu ZTS zalecaną dla silników zaburtowych powżej 50 koni mechanicznych. Sprawdź w eKatalogu (kliknij) 

Mając dobrą przekładnie nie można zapominać także o połączeniu jej ze sterem. Dlatego też Inter Cars Marine ma w swojej ofercie sterociąg typu 3000 SS ze stali nierdzewnej o długości 14. stóp, który sprawi, że każdy nasz ruch zostanie idealnie przełożony na ster. Sprawdź w eKatalogu (kliknij) 

Kolejnym popularnym komponentem, który można znaleźć w e-katalogu są cięgna sterujące o długości 5,2 metra, które można stosować w silnikach Mercury, Mercruiser oraz Mariner. Sprawdź w eKatalogu (kliknij) 

Manetka zmiany biegów również będzie potrzebna. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest siedmio-pinowa manetka przeznaczona dla silników zaburtowych Yamaha/Parsun o mocy od 9,9 do aż 70 koni mechanicznych. Sprawdź w eKatalogu (kliknij) 

Hydrauliczny układ kierowniczy produkcji BayStar dostarczany jest ze wszystkim, co potrzebne do jego instalacji. Przeznaczony jest do silników o mocy do 150 koni mechanicznych i zawiera aluminiową pompę Helm z zaworem zwrotnym, cylinder z aluminium i stali nierdzewnej oraz zawory odpowietrzające. Do tego dołączane są także siłowniki, zestaw węży, jak również olej hydrauliczny. Sprawdź w eKatalogu (kliknij) 

Alternatywą może być hydrauliczny układ kierowniczy Mavi-Mare do silników do mocy 80 koni mechanicznych. Zestaw zawiera pompę hydrauliczną, jeden litr oleju, cylinder oraz węże i złączki. Sprawdź w eKatalogu (kliknij) 

Najpopularniejsze produkty, to jednak tylko niewielka część katalogu Inter Cars Marine. Wszystkich entuzjastów pływania, a także serwisantów i mechaników zapraszamy do kontaktuz Centrum Kompetencji Inter Cars Marine: Infolinia +48 22 511 30 90 lub napisz e-mail marine@intercars.eu lub odwiedź jedną z filii marine Inter Cars.